קיבלתם דו"ח על אי מתן זכות קדימה בצומת? הפוסט הזה בשבילכם

אי מתן זכות קדימה בצומת היא אחת העבירות השכיחות שמבוצעות על ידי נהגי ישראל ונהגים ברחבי העולם בכלל. תוצאות אי מתן זכות קדימה יכולות להיות קטלניות. קיימות עבירות שונות של אי מתן זכות קדימה, אך הבולטת ביניהן היא אי מתן זכות קדימה בצומת כשלפניך מוצב תמרור 301 (משולש ריק בעל מסגרת אדומה). רבים מהנהגים מפרשים את התמרור בצורה הבאה: לרכב החוצה יש זכות קדימה, אלא שבפועל, מה שהתמרור באמת אומר הוא: "תן זכות קדימה לרכב החוצה”. התמרור מגדיר את החובה שחלה על הנהג המגיע אל התמרור ביחס לנהגים החוצים.

עבירה עם פוטנציאל גבוה לטעויות

אי מתן זכות קדימה היא גם עבירה שקל מאוד לשוטרים לתת עליה דו”ח, מכיוון שבמרבית המקרים מדובר בעבירה שנתונה לשיפוטו של השוטר.
ייתכן מאוד שאתם מגיעים לצומת שמכירים היטב, ויודעים לבחון האם הדרך פנויה מבעוד מועד. ואולם, אם אתם מגיעים אל הצומת במהירות, ההתנהגות שלכם יכולה להתפרש כאילו אינכם נותנים זכות קדימה.
כתוצאה מהתנהגותכם שוטר יכול לתת לכם דו”ח וזימון לבית המשפט על אי מתן זכות קדימה לרכב החוצה ובמקרים מסוימים ניתן לפסול את רישיון נהיגה שלכם לשלושים ימים באופן מידי.

פנייה לעורך דין תעבורה

במקרה שקיבלתם זימון לבית המשפט כאמור, מומלץ ללא דיחוי לפנות לעורך דין תעבורה, להציג את המקרה לפרטיו ולבחון את אפשרויות הגנתכם מפני האישום בבית המשפט. ביטול הדו"ח, מעבר לכך שיכול לחסוך לכם מאות רבות של שקלים, גם יכול לחסוך לכם נקודות תעבורה לחובתכם, ואם כבר צברתם נקודות כאלה, ההצלחה בהליך כזה יכולה להיות קריטית עבורכם גם בהיבט של אי צבירת נקודות חובה נוספות.

תנו לעורך הדין להחליט

חשוב לזכור שבכל מקרה בין אם יש ספק לגבי קיומה של עבירת אי מתן זכות קדימה או שעל פניו ברור שהעבירה בוצעה, כדאי לקבל את חוות דעתו המקצועית של עורך דין תעבורה. ישנם מקרים רבים בהם תחושת האשמה שתלווה אתכם, לא תאפשר לכם לצאת ולהילחם על צדקתכם. ישנם מקרים אחרים בהם תחושת העוול שנעשה לכם לכאורה, תניע אתכם לפעול על אף שעל פניו אין הרבה מה לעשות. עורך דין מקצועי ידע לבחון את הדברים בעיניים מקצועיות, ועל פי הצורך לבנות עבורכם תיק הגנה מסודר, שאיתו תוכלו לקבל לפחות הקלה בעונש הצפוי אם לא ביטול מוחלט של הדו”ח.

כדאי לקרוא גם:  שלילת רישיון נהג חדש

התנהגות נכונה במעמד קבלת הדו"ח

כדי להבטיח את הסיכויים הטובים ביותר לביטול הדו”ח או להשגת הקלה משמעותית בעונש, ישנה חשיבות רבה לאופן בו אתם מתנהלים במעמד קבלת הדו”ח. דברים אלו נכונים לגבי כל עבירת תעבורה שאתם מבצעים ונתפסים. במעמד זה, אתם רוצים להבטיח שכל טענותיכם נרשמות בדו”ח, עד האחרונה שבהן. אם אתם טוענים טענות שונות ממה שהשוטר טוען, אם השוטר אומר דברים שאתם אינכם מסכימים להם, אם ישנם אלמנטים שחשוב לכלול בדו”ח ויכולים לסייע לכם בהמשך הדרך, וודאו שכל הדברים הללו נכללים בדו”ח לפני שאתם מקבלים אותו מידי השוטר. אם אתם רואים לנכון, תוכלו גם לצלם את המעמד באמצעות הטלפון הנייד שלכם, אם כי הקפידו על כך שאתם לא משתמשים בפעולה זו על מנת להתגרות בשוטר – מזה לא יכול לצמוח שום דבר טוב.

2018-05-15T15:28:59+03:00 מאי 13th, 2018|מידע מקצועי|0 Comments