אי ציות לרמזור אדום 2018-10-14T14:31:26+03:00

אי ציות לרמזור אדום – מעבר באור אדום

על אף התוצאות הקשות שעלולות להתרחש במעבר צומת באור אדום, עבירת אי ציות לרמזור אדום נחשבת לעבירה בינונית בחומרתה, והעונש עליה הוא בדרך כלל קנס כספי ונקודות על פי שיטת הניקוד. יכולת ההתמודדות עם קנס ונקודות שהוטלו על הנהג, תלויה מאוד בנסיבות המקרה ומומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה בכדי להעריך את סיכויי הזיכוי או ההקלה בתיק.

מהי עבירת אי ציות לרמזור אדום ומהו העונש עליה?

על פי תקנות התעבורה, עבירת אי ציות לרמזור אדום מתקיימת כאשר הרכב נכנס לצומת וחוצה אותה כאשר האור ברמזור הוא אדום מלא. יחסית מדובר בעבירה נפוצה, שלרוב מתרחשת בשגגה אך לא מעט פעמים גם בכוונת זדון "לגנוב לרמזור". התוצאות של עבירה זו יכולות להיות קטלניות ועל כן מתייחסים גורמי האכיפה ובתי המשפט בחומרה רבה לעבירה. יחד עם זאת, ספר החוקים עצמו מגביל את הענישה על עבירה זו, והעובר אותה מסתכן בקנס של עד 1,000 שקלים ועוד 10 נקודות תעבורה על פי שיטת הניקוד. במקרים מסוימים, ועל פי שיקול בית המשפט, יכול בית המשפט לשלול את רישיונו של הנהג לתקופה קצובה.

חומרת העבירה יכולה לעלות כאשר ביצועה גרם לתאונה עם נפגעים. במקרה כזה מדובר בעבירת חבלה של ממש, והעונש בגינה יכול להגיע לעד שלוש שנות מאסר בפועל. במידה והתאונה גרמה גם להרוגים, עלול הנהג העבריין להיות מואשם בגרימת מוות ברשלנות עליה נקבע עונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. במקרי קיצון, עשויה הפרקליטות להחליט על הגשת כתב אישום בגין הריגה, מה שעלול לגרור ענישה של עד 20 שנות מאסר בפועל. סוג האישום נקבע על ידי הפרקליטות בהתאם לסעיפי האישום בהם מואשם הנהג, ובהתאם לנסיבות המקרה.

האם יש מה לעשות במקרה של דו"ח על אי ציות לרמזור אדום?

אנשים מסוימים העוברים עבירת תנועה חמורה כדוגמת אי ציות לרמזור אדום, עשויים לחוש אשמה ולקבל עליהם את הדין בכניעה, לעומת אחרים שאינם מקבלים עליהם את הדין ומבקשים להילחם על חפותם. הדברים הם בדרך כלל ברורים למדי, ובין שאתם חשים אשמה ובין שלא, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין תעבורה שיוכל לבנות קו הגנה כנגד העונש שקיבלתם בגין העבירה. במקרים מסוימים יכול עורך הדין להוכיח כי הנהג קיים את הוראות הדרך והרמזור הוצב במקום שלא כדין. במקרים אחרים, ניתן לפנות לערוץ הטכני ולהוכיח כי הדו"ח לא נרשם ולא בוצע על פי הנהלים.

במידה והרכב צולם על ידי מצלמות מהירות שאושרו על ידי בית המשפט, ובמידה והרכב נראה בהן בבירור, בדרך כלל יהיה על הנהג לקבל על עצמו את הדין, למעט מקרים מסוימים בהם ניתן יהיה להטיל ספק באמינות המצלמות או בחוקיות הרמזור. כאשר הצילום אינו ברור דיו, מומלץ בהחלט להגיע לבית המשפט בליווי עורך דין תעבורה, שידע לבסס על העניין קו הגנה אפקטיבי.

עד כמה חשוב הליווי של עורך דין תעבורה?

כאמור, עבירת אי ציות לרמזור אדום היא עבירה שבתי המשפט מתייחסים אליה בחומרה, ובדרך כלל ייטו להרשיע את הנהג העבריין, ואף להשתמש בסמכויותיהם לשלול את רישיונו ולהגדיל את הקנס הכספי. על כן, חשוב מאוד שהתהליך כולו ינוהל על ידי עורך דין תעבורה שידע לנהל את הדברים בצורה כזו שתביא לזיכוי מלא או להקלה משמעותית בעונש מחד, וימנע מצב בו בית המשפט מחמיר את העונש מאידך. עו"ד דמיטרי אניקין הוא עורך דין תעבורה מקצועי בעל ניסיון רב בייצוג נהגים שעברו את עבירת אי ציות לרמזור אדום.

נתפסת עובר באור אדום?

חייג עכשיו לעו"ד דמיטרי אניקין
03-525-4313 או 052-640-0119

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 052-640-0119
או השאירו פרטים

    דיני תעבורה

    הגירה

    פלילי

    דיני עבודה