אי ציות לשוטר 2017-09-07T14:19:17+00:00

אי ציות לשוטר

כאשר רובנו רואים שוטר – התגובה האינסטינקטיבית היא של תחושת אשמה ופחד. של או-טו-טו אנחנו אמורים להיעצר. והשאלה המייסרת: מה לא עשינו בסדר? דומה כי יש רק דבר אחד שהוא רע יותר מאשר ציות להוראת שוטר – הסירוב לעשות זאת.

אי ציות לשוטר נחשב לעבירה חמורה שמוגש עליה כתב אישום. על מנת למצות את הסיכוי לזיכוי מאשמת אי ציות לשוטר תידרשו להסתייע בשירותו של עורך דין תעבורה.

יש מי שטועים לחשוב כי בכל מקרה שבו יעומת שוטר עם נאשם הוא יגבר עליו. לא בהכרח. לא כאשר אתם מיוצגים על ידי עורך דין מאומן ומיומן בייצוג אנשים שהואשמו באי ציות לשוטר. אם אתם יכולים להביא עדים שיתמכו בגרסתכם ודאי חשוב לקחת את פרטיהם במעמד העצירה שלכם על ידי השוטר. יש מקרים שבהם ניתן להוכיח בבית משפט את ההצדקה לאי ציות לחוק, אבל קשה מאוד לעשת זאת ללא ייצוג על ידי עורך דין תעבורה.

בין חובת הציות לחובת הזהירות

הסיבה לחומרה שבה נדרש בית המשפט לאי ציות לשוטר היא התוקף והמשקל הרבים שיש לסמכותו הגוברת על חוקי תנועה, רמזורים ותמרורים גם במקרים שבהם מתגלעת סתירה. נאשם יכול להוכיח קיום שיקול דעת שלפיו ייחס חשיבות רבה יותר לחובת הזהירות ולשמירה על ביטחונו העצמי כאשר אי ציות לשוטר לא נבע מסירוב עקרוני אלא כביטוי לסדר עדיפויות, שבו ועל פיו הועדפה על ידו החובה והרצון הטבעי לשמור על שלומו ועל ביטחונו, מה שגרם לו, לדוגמה, לא להיעצר בשוליים הצרים של הכביש אלא באי תנועה המרוחק מעט ממקום בו הורה השוטר לעצור על מנת להמשיך את המשא ומתן עם השוטר העוצר בתנאי בטיחות טובים יותר.

הנמקת מה שנחזה כסירוב לציית להוראת שוטר ברצון ובצורך להעדיף את שיקול הזהירות עשויה לשרת את ההגנה. עורך דין תעבורה יכול להיאחז בטיעונים שונים כגון אי לבישת מדים של השוטר גרמה לאי זיהויו ככזה על ידי הנאשם, אי הבנת הוראת השוטר או קושי לראות אותו בשל ראות לקויה, גודש תנועה ועוד.

גם אם נעצרים על ידי שוטר ומואשמים באי ציות להוראותיו יש מה לעשות. בראש ובראשונה חשוב לפנות אל עורך דין כדי שייצג אתכם במשפט וייאבק למענכם כדי שרישיונכם לא יישלל וכי לא יוטל עליכם עונש מכל סוג שהוא.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 03-525-4313
או השאירו פרטים

דיני תעבורה

הגירה

פלילי

דיני עבודה

הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 03-5254313

או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.