גרימת מוות ברשלנות 2017-09-07T14:19:18+00:00

גרימת מוות ברשלנות

הואשמתם בגרימת מוות ברשלנות? אין הצדקה לראות בעיני רוחכם את עצמכם יושבים מאחורי סורג ובריח. עם כל הצער והכאב העצום שאתם ודאי חשים מעצם היותכם מואשמים בקיפוח חייו של אדם, חשוב שתשמרו על קור רוח ותבחרו את צעדיכם בחכמה. פניה לעורך דין בעיתוי הנכון עשויה להיות בעלת השפעה רבה, לא אחת מכרעת, על יכולתו לייצג אתכם במשפט תוך מיצוי הסיכויים העומדים לרשותכם.

גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

בהינתן מצב שבו אתם מואשמים בגרימת מוות ברשלנות מתחיל מבחינתכם המאבק  להוכיח כי התאונה נגרמה בשל היסח דעת ואבדן מיקוד ושליטה נקודתיים. מדובר בשבריר שנייה של אי שימת לב. יחד עם העורך דין עליכם לגבש קו הגנה שבו ייטען כי לא נהגתם במהירות מופרזת, לא נהגתם תחת השפעת אלכוהול או סם, כי אתם בני באדם נורמטיביים, שומרי חוק. ייתכן מצב שבו העורך דין ידבוק בגרסה שמצדיקה להחיל עליה את ההגדרה גרימת מוות ברשלנות ולא הריגה, בשל הסיכוי לקבל עונש מופחת.

מה אומר חוק העונשין ומה העונשים הנהוגים?

רף הענישה בנושא זה נע בין שישה חודשים לכל הפחות עד שלוש שנים לכל היותר. לייצוגו של עורך דין מאומן ומיומן בייצוג אנשים שגרמו תאונת דרכים ברשלנות עשויה להיות השפעה מכרעת על משך זמן המאסר ואולי אף להמרת ריצוי מאסר בפועל בעבודות שירות למען הקהילה. העובדות מלמדות, כי בבתי משפט בערים שונות נהוגים משכי זמן שונים לריצוי עונש בגין גרימת מוות ברשלנות. הממוצע שמשיתים שופטים על נאשמים בבית המשפט בתל אביב הוא 11 חודשי מאסר, בחיפה שבעה חודשים, בנצרת 10 חודשים ובחדרה שישה חודשים וחצי.

העבירה המוגדרת בסעיף 304 לחוק העונשין, התשל"ז- 1977

החוק מבחין בין שלוש רמות בעבירת המתה של אדם. הדרגה הפחות חמורה מבין השלוש היא גרימת מוות ברשלנות.  עבירה זו מוגדרת כעבירת עוון והיא נידונה בפני בית משפט השלום.  אף שהיא נחשבת לקלה ולפחות חמורה מבין עבירות ההמתה, על עורך דין המייצג נאשם  אינה קלה גם במקרה זה. כאן באים לידי ביטוי הידע, הניסיון, היכולת היצירתית ( יש יגידו- המניפולטיבית) להציג ולייצג את הנהג שגרם מוות ברשלנות כמי שנסיבות מקלות מצדיקות להשית עליו עונש מופחת. עורך דין טוב ישכיל למצוא כשלים ראייתיים בתיק ולהביא לענישה נמוכה, קרוב ככל שניתן לרף התחתון שלה בכלל ולכזאת שניתן יהיה להמיר ריצוי מאסר בפועל בעבודות שירות למען הקהילה.

חשוב לדעת

במקרים מסויימים, פסיקה על גרימת מוות ברשלנות עשויה לחלץ אתכם מעונש חמור שיושת עליכם אם תואשמו, חלילה, בהריגה. על מנת לבסס טענה של גרימת מוות ברשלנות כחלופה רצויה נדרשת מעורבותו של עורך דין תעבורה המכיר היטב את המשמעות המשפטית של ההבדל בין שני סוגי ההרשעות ויוכל להביא לאישום באשמת גרימת מוות ברשלנות בנסיבות שיצדיקו להידרש מבחינה משפטית גם אל סוג הרשעה זו באופן מידתי ומקל.

ישנה חשיבות מכרעת לתיעוד התאונה רגע לאחר התחוללותה. ככל שניתן חשוב לצלם את הזירה, להקליט עדים שמסוגלים להעיד ולקחת פרטי המעורבים בה. חומרים אלה עשויים להיות יקרים מפז. היכולת להוכיח אשמה מופחתת או העדר אשמה, יכול להיות ההבדל בין ענישה חמורה לבין יציאתכם פטורים מעונש.

כל מוות בתאונה הוא טראגי. נהג שמעורב בתאונה שבה נגרם מותו של אדם ודאי שרוי במצוקה ונתון בסערת רגשות. בהינתן מצב זה יש חשיבות רבה לשכירות שירותיו של עורך דין תעבורה סמוך לזמן גרימת התאונה כדי שיוכל לאסוף נתונים חשובים ורלוונטיים אשר יסייעו בייצוגכם.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 03-525-4313
או השאירו פרטים

Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

דיני תעבורה

הגירה

פלילי

דיני עבודה

הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 03-5254313

או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.