הליך הגירה מדורג 2017-07-04T18:04:51+03:00

הליך הגירה מדורג

הגירה היא תהליך פיזי ורגשי. הסדרת מעמד של אדם זר בארץ זרה מחייבת, לא אחת, מעורבות פעילה של עורך דין המתמחה בתחום ובקיא בו. הסיבות להגירה שונות ומגוונות: נישואין, עבודה, וסוגים נוספים שמוגדרים בין שני אלה. בין אם מדובר בהגירה לישראל או בין אם מדובר בהגירה ממנה, אתם עשויים להיזדקק לסיוע שוטף של עורך דין, במיוחד כאשר אתם מקיימים זוגיות מתמשכת עם גבר או אישה זרים שיש רצון וצורך להסדיר את מעמדם החוקי בישראל כאזרחים שווי זכויות מן המניין. תהליך הגירה עשוי להימשך בין חמש לשבע שנים, והוא מחייב לא רק סבלנות ואורך נשימה, אלא גם הכרת הפרוצדורות הנהוגות ובעיקר ידע ויכולת להגן על הזכויות שלכם ושל בן או בת הזוג המהגר.

חשוב לציין כי מאחר שיש גורמים שעלולים להערים קשיים בדרך – חשוב להסתייע בייעוץ ואף בייצוג של עורך דין המכיר היטב את הנושא.

השלבים השונים בתהליך

התהליך מתחיל עם הגשת בקשה שיש להגישה למשרד הפנים. הטיפול בה צפוי להימשך כחודש וחצי ובמהלכו נציג משרד הפנים עשוי לשאול אתכם שאלות שונות על אודות מהות וטיב היחסים של בני הזוג.

עם אישור הבקשה מונפקת לבן או לבת הזוג הזרים אשרת שהייה (סוג ב/1) התחומה ומוגבלת בזמן. האשרה מתירה עבודה על פי חוק אולם ללא זכויות המוסד לביטוח הלאומי והבריאות. יצוין, כי המעקב של משרד הפנים נמשך גם בשלב זה, כדי לוודא כי מרכז חיי הזוג הוא בישראל וגם על מנת לשלול עבר פלילי העלול למנוע אישור סופי.

עם סיום תקופת המבחן ובמידה שאין שום מניעה מצד משרד הפנים לעיכוב, בת או בן הזוג הזר מקבלים מעמד של תושב ארעי (רישיון מסוג א/5) המוגבל לשנה אחת ועשוי להיות מוארך בשנה נוספת בתום כל שנה. לאחר ארבע שנים מקבל התושב הזר מעמד של תושב קבע או אזרחות מלאה.

חשוב לציין, כי בכל משך תקופת התושבות הארעית על בני הזוג להוכיח את רצינות הקשר שלהם ואת כנות כוונותיהם לחיות יחדיו כזוג לכל דבר ועניין. כאשר מדובר בזוג ידועים בציבור, רשות האוכלוסין לא מעניקה אזרחות אלא מעמד של תושבות קבע. לאחר שלוש שנים רשאי תושב הקבע לבקש מעמד של אזרחות.

חשיבות הקשר עם עורך דין המומחה בנושא הגירה מותנית בצורך לנסח בדיוק ובקפידה את כל המסמכים הנדרשים ולהימנע מעשיית טעויות העלולות לעכב את אישור הבקשה או להאריך את משך זמן הבדיקה. עורך דין מנהלי מקצועי ומנוסה, המכיר היטב את הנהלים הנהוגים במשרד הפנים יקל עליכם למצוא יד ורגל במבוך הביורוקרטי. מאחר שצפויים לחול שינויים בתהליך המדורג ובני הזוג עשויים להיקרא לשימועים שונים, טוב וחשוב שיהיה לצדם עורך דין שינחה וידריך אותם לצלוח את הדרך הקשה ולהגיע אל המטרה המיוחלת שבסופה – קבלת אזרחות או מעמד של תושב קבע.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 052-640-0119
או השאירו פרטים

  דיני תעבורה

  הגירה

  פלילי

  דיני עבודה

  הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 052-640-0119

  או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.