הסדרת מעמד לבן זוג זר מכוח נישואין 2017-07-04T18:05:10+03:00

הסדרת מעמד לבן זוג זר מכוח נישואין

תהליך הגלובליזציה ותהליכים נוספים, האפשרויות המגוונות להיכרות שנפתחות כיום בעידן האינטרנט גורמים לכניסתם של אלפי אנשים זרים לישראל, רבים מהם למטרת חיפוש עבודה. היווצרות קשרים אנושיים בכלל וקשרים רומנטיים בפרט מעמידה בשלב מסוים, ככל שהם הולכים ומתחזקים, את סוגיית המשך הקשר ועתידו. כאשר נדרשים לסוגייה זו עולה באופן צפוי שאלת מעמדם החוקי של התושבים הזרים והצורך להסדירו.

עד לאישור מעמד חוקי חיים זוגות שאחד מהם הוא תושב זר בחשש מתמיד מגירוש שייכפה על הזר אם על ידי סירוב שרירותי ולא מנומק של פקיד לאשר בקשה למעמד חוקי קבוע, גם בהינתן כל הסיבות המספיקות לאישור זה או אם בשל דחיית הבקשה מנימוקים שונים, מוצדקים.

נישואין של בני זוג שאחד מהם זר מאפשרים להם להתחיל מסלול מדורג להסדרת מעמד חוקי. תהליך זה עשוי להימשך כארבע שנים וחצי. בסופו, לאחר שמשרד הפנים השתכנע ברצון הכן והאמתי של הזוג לחיות כזוג ולהקים משפחה בישראל, מקבל התושב הזר מעמד של תושב ישראל לכל דבר ועניין.

בחירה בין מסלולים שונים

בחירה באחת משתי חלופות שונות, נוספות, מאפשרת קבלת מעמד חוקי במסלולים שנמשכים שש שנים (כאשר בני הזו בוחרים להינשא בנישואין אזרחיים שאינם מחייבים יציאה מהארץ) או שבע שנים (כאשר בני הזוג חיים במעמד של " ידועים בציבור")

בכל מסלול מדובר בהמתנה מורטת עצבים, בתקופה שבה על בני הזוג להוכיח כוונה רצינית, מגובה במעשים, לביסוס הקשר ולמיסודו. על מנת להגביר את הסיכוי לקבלת המעמד החוקי הקבוע המיוחל, מומלץ לבני זוג שאחד מהם הוא תושב זר לקבל ייעוץ מעורך דין מנוסה ובקיא היטב בתחום זה. לעצותיו המושכלות עשוי להיות משקל רב. לא אחת ההבדל בין שכירת שירותיו של עורך בין לבין בחירה לוותר עליהם היא ההבדל שבין אישור הבקשה לפסילתה, בין הישארות בארץ לבין גירוש ממנה.

יתרונות המסלול הקצר ביותר

הרצון והניסיון להסדיר מעמד חוקי כבני זוג נישואין מובן, טבעי ומוצדק ולו רק בשל היות המסלול הזה קצר יותר באופן משמעותי מחלופותיו. זה יתרון בלתי מבוטל כשלעצמו. יתרון נוסף הוא קבלת תעודת אזרחות לבד מאישור המעמד של תושב קבוע.  היחס אל אנשים שהם נשואים זה לזה עשוי להיות טוב יותר מאשר אל בני זוג שהם "רק" ידועים בציבור, מאחר שנישואין מעידים על רצינות הקשר ויציבותו.עם זאת נישואין אשר המניע העיקרי להן הוא הסדרת מעמד חוקי בלבד או בעיקר עלולים להתערער לאחר קבלת האישור לתושבות קבע.

הכול שפיט…

מאחר שמדובר בתהליך ארוך ומורכב, חשוב להסתייע בשירותיו של עורך דין המתמצה היטב בתחום זה. בני הזוג נדרשים להציג מסמכים שונים ולהשיב תשובות מושכלות לשאלות נציגי הרשות המופקדים על בחינת התאמתם לקבלת האישור המיוחל. לא אחת- תשובה. אף שהחלטה שלילית של פקיד משרד הפנים עלולה להידחות על ידי בג"צ, שעשוי להפוך אותה על פיה, חשוב ומומלץ להסתייע בליווי של עורך דין. בכל שלב עלולות להתעורר בעיות ולכן חשוב להיות ערניים ומוכנים לתת תשובות מניחות דעת  גם לשאלות בלתי צפויות.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 052-640-0119
או השאירו פרטים

  דיני תעבורה

  הגירה

  פלילי

  דיני עבודה

  הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 052-640-0119

  או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.