הסדרת מעמד לבן זוג ידוע בציבור 2017-07-04T18:05:03+03:00

הסדרת מעמד לבן זוג ידוע בציבור

כאשר בני זוג שאינם נשואים כדת וכדין אבל מוכרים כידועים בציבור הם עלולים להיתקל בפני קשיים בלתי מבוטלים בדרך להסדרת מעמדו החוקי של מי מהם שהוא תושב זר. יצוין, כי המדינה מכירה בזכותם ובזכאותם של ידועים בציבור לקבלת מעמד חוקי המסדיר את שהייתם בישראל לאורך זמן, אולם לא אחת מערימה בפניהם קשיים רבים בדרך.

מדובר בהליך ממושך, מדורג, אשר בכל אחד משלביו נדרשים בני הזוג להוכיח כי הם ראויים לקבלת המעמד המבוקש. נדרשת מהם הצגת מספר רב של מסמכים ובהם: דרכון של האזרח הזר, תעודת זהות של בן הזוג הישראלי, תעודת יושר, מסמכים המעידים על מהות הקשר ויציבותו כגון חוזה שכירות דירה. הם עשויים להידרש להביא עדים שיעידו כי מדובר אכן בזוג ידוע בציבור החי תחת קורת גג אחת ומנהל משק בית משותף.

חקירה צולבת שתי וערב

כחלק מהתהליך עשויים בני הזוג לעמוד תחת חקירה צולבת, שבמהלכה הם נשאלים שאלות שמטרתן להתחקות אחרי מושג המכונה "כנות הקשר". על מנת לא להיכשל בשלבי החקירה בפרט ולהימנע מעשיית טעויות שעלולות לגרום לפסילת הבקשה על בני הזוג להסתייע בשירותו של עורך דין מקצועי הבקיא היטב בנושא זה. התועלת הרבה הצפויה משירותיו מצדיקה את עלות שכירת שירותיו, ודאי בהינתן הסיכון לנזק העלול להיגרם בהעדר סיוע שלו.

מדובר אפוא בשלבים שונים. אישור עקרוני של הבקשה לאחר עיון במסמכים השונים המניחים את דעתם של פקידי משרד הפנים מזכה את בן הזוג הזר באשרת שהייה שאינה כוללת זכוית ביטוח בריאות וזכויות מהמוסד לביטוח לאומי. מדי שנה, היא עשויה להיות מוארכת עוד בשנה- כך במשך שלוש שנים, כאשר כל אישור מותנה בזימון לשימוע שנערך על ידי נציג משרד הפנים.

בתום שלוש שנים, עם הכול הולך כשורה, מוענק לתושב הזר מעמד של תושב ארעי, כאשר ניתן להאריך אותה כל שנה עוד בשנה בכפוף לשימוע. הרשיון מוענק למשך ארבע שנים, במצטבר. שבע שנים של המתנה מורטת עצבים, הגשת מסמכים, חקירות ושימועים עוברות עד לקבלת מעמד של תושבות קבע. יעברו עוד שלוש שנים- 10 בסך הכול- עד למועד שבו ניתן להגיש בקשה לאזרחות מלאה, שהיא, לדוגמה, תנאי הנכחי כדי לבחור ולהיבחר למוסדות שונים.

שלב השאלה המכשילה…

אי אפשר להפריז בחשיבות סיועו של עורך דין, שעשוי, כחלק מהשירות שלו, להכין אתכם לקראת שימועים שונים שאתם צפויים לעבור באמצעות תרגול וסימולציות של שאלות ותשובות. בשל כובד משקלו של הנושא העומד על הפרק וחשיבותו המכרעת לעצם היתכנות המשך קיומו של  הקשר הזוגי בין התושב המקומי לתושב הזר, אסור להותיר את הנושא תלוי ועומד רק בחסדי הפקידים של משרד הפנים, אשר עלולים להכשיל אתכם. כאשר לצדכם ניצב עורך דין המלווה אתכם לאורך כל הדרך הסיכוי לקבלת המעמד המיוחל גבוה מאוד.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 052-640-0119
או השאירו פרטים

  דיני תעבורה

  הגירה

  פלילי

  דיני עבודה

  הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 052-640-0119

  או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.