המכון הרפואי לבטיחות בדרכים 2017-09-07T14:19:19+00:00

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא יחידת סמך של משרד הבריאות והוא עוסק במכלול הנושאים הקשורים לרפואה תעבורתית. חלק מרכזי בפעילותו מיועדת למניעה של תאונות דרכים על ידי איתור ליקויי בריאות של נהגים העלולים לגרום לתאונות. המכון מקיים מעקב מנהלי וביקורת רפואית על נהגים המגדרים כבעלי פוטנציאל נהיגה מסוכנת ( גם על רקע נפשי).

אל המכון מגיעים להיבדק מי שרופא או בית משפט מתריע למכון על חשש לפגיעה בכושר נהיגתם (לכאורה). יצוין, כי רבים מבין הנבדקים נמצאים כשירים לחלוטין לנהיגה, והסיבה להזמנתם היא קיומו של חשש קל שנובע מעברם הפלילי, הנפשי, התעבורתי, או הרפואי.

בין פעילויות המכון: המלצה לרשות הרישוי על מצבו של נהג ( כשירותו) על פי סוג הרכב המנועי שעליו הוא נוהג, התאמת כלי רכב ואביזרים שונים המקלים על נהיגה לבעלי מוגבלויות, ייעוץ למעסיקים שונים.

אם וכאשר המכון דוחה בקשה להוצאת רשיון נהיגה או לחידושו ניתן לערער על ההחלטה. על מנת להגביר את הסיכוי לקבלת הערעור חשוב ומומלץ להסתייע בשירותו של עורך דין תעבורה. הנבדק ( עדיף לו באמצעות העורך דין ) רשאי לקבל את הנימוקים להחלטה ואת המסמכים הרלוונטיים לה. ועדת ערר, המהווה את רשות הבקרה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מוסמכת ורשאית לשנות את החלטותיו, בהינתן נימוקים רלוונטיים התומכים.

בכוחו של עורך דין תעבורה לשנות החלטה על ידי הבאת מסמכים ועדויות תומכות המציגות את כף הזכות של מי שרישיונם נשלל אם בגלל העדר רלוונטיות של עילת השלילה, אם בשל ההתגברות על בעיות בריאותיות או נפשיות שונות שבגינן נשללה הזכות להוציא רישיון או לחדשו, אם בשל חזרה למוטב לאחר תקופה של שתייה ועישון ועוד.

עורך דין תעבורה עשוי למצוא נסיבות מקלות שיכולות להשפיע על החלטת ועדת הערר. ניתן לשכנע את חברי ועדת הערר כי נהג מסוים שרישיונו נשלל שינה באופן מהותי וקיצוני את אורח חייו, שעתה הם נורמטיביים לחלוטין וכי לא מתקיימת בו עוד פוטנציאל לגרימת תאונה.

חשיבות הגעה אל ועדת הערר עם מסמכים וטיעונים מוצקים נובעת מהכוח המסור בידי חבריו בקבלת החלטה לכאן או לכאן. נהג, באמצעות עורך דין תעבורה, רשאי לערער על החלטות המכון בטענה כי הן ניתנו שלא על פי שיקול דעת מעמיק מספיק או שהן ניתנו על פי שיקול דעת מוטעה. העורך דין יכול ויודע לחשוף את הטעות בשיקול הדעת או את העדר הידע המקצועי המונח בבסיסו ובכך ליצור בסיס ולצקת תוכן לערעור.

מכאן עולה, כי החלטותיו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אינה סוף פסוק. לא פעם מוכח כי ועדת ערר הופכת אותן על פניהן. לשם כך רצוי מאוד להסתייע בשירותו של עורך דין מאומן ומיומן בייצוג מרשיו בבואו להשיג ולערער על החלטות המכון.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 03-525-4313
או השאירו פרטים

Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

דיני תעבורה

הגירה

פלילי

דיני עבודה

הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 03-5254313

או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.