התרת נהיגה לבלתי מורשה 2017-09-07T14:19:19+03:00

התרת נהיגה לבלתי מורשה

החוק אוסר באיסור חמור לבעל רכב להתיר לאדם שאינו מורשה נהיגה לנהוג ברכבו, ובמיוחד לקטין. מי שעובר על חוק זה, צפוי לקבל עונש של 3 שנות מאסר, ואם התיר לקטין לנהוג ברכבו, אזי הוא צפוי לקבל חמש שנות מאסר. המשטרה עלולה להחרים את הרכב לתקופה של שלושים יום, ולחייב את בעל הרכב, בהוצאות אכסנת הרכב של המשטרה.

במידה ובעל הרכב נתן למי שלא מורשה לנהוג את הרכב, ואותו נהג בלתי מורשה היה מעורב בתאונת דרכים, חברת הביטוח לא תכסה את נזקי הרכב.

החוק קובע שבעל הרכב יורשה כל עוד הוא לא נקט באמצעי מניעה על מנת שהנהג הבלתי מורשה, לא יוכל לנהוג ברכבו. מהם אמצעים מונעים? ישנם חוות דעת שונות של שופטים לגבי השאלה: מה צריך לעשות כדי למנוע מהנהג הבלתי מורשה לנהוג ברכב.

כאשר נקבע העונש על התרת נהיגה לבלתי מורשה, יהיה לעיתים הקלות למי שנתן לנהוג ברכבו לבלתי מורשה שלא ביודעין. עונש יקבל גם אב שבנו בקטין נהג ברכבו שלא בידיעתו. אפשר לנסות להוציא הקלות בעונש אם מצליחים להוכיח שהאב לא ידע שבנו נוהג, והוא ניסה להסתיר מבנו את מפתחות הרכב.

כאשר בעל הרכב נותן ביודעין לנהג בלתי מורשה לנהוג ברכבו, אזי גם אם ינסו לבצע טריק ולהתחלף במקומות, אזי לא יהיו פטורים מעונש, במקרה ויש עדין שראו שמי שנוהג באמת, הוא מי הנהג הבלתי מורשה.

כיצד להימנע ממצב בו תואשם בהתרת נהיגה לבלתי מורשה

הדרך הטובה ביותר להימנע מאישום זה, היא לא לאפשר תרחיש כזה. יש להבין שלא לוקחים סיכונים. אין לתת ביודעין את המפתח של הרכב לנהג בלתי מורשה, ובמיוחד לקטין. מי שאסור לו לנהוג- אסור לו לנהוג.

אל תיתן לאדם אחר לנהוג ברכב שלך. גם אם אתה נותן לחבר או ידיד לנהוג ברכב שלך, וודא שרישיון הנהיגה שלו נמצא עליו, והוא תקין. ייתכן שבדיקה זו תגרום לך אי נעימות מול החבר, אך עדיף לך אי נעימות זו, מאשר לגלות שהחבר הוא פסול נהיגה, ולהיות מורשע בעבירה פלילית על כך. אם החבר שנוהג בלי רישיון יהיה מעורב בתאונת דרכים, אזי הביטוח לא יפצה את בעל הרכב. ולכן חשוב מאוד למנוע הפתעות כאלו.

אל תסכים לבן הקטן שלך לנהוג בשום פנים ואופן, וגם לא על טרקטורון. ההר לו שוב ושוב את חומרת העניין. שים את מפתחות הרכב בכיס החולצה או המכנס שלך, כדי למנוע הפתעות לא נעימות. עליך לוודא שהמפתחות לא יהיו בהישג יד של הבן, שיהיו צמודים אליך.

הבן שלך נהג ללא רשות ונתפס? חבר שלך סיבך אותך, כי נהג ברכב שלך למרות שהוא פסול נהיגה? אל תאבד זמן, צור קשר עם עורך הדין דמיטרי אנקין.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 052-640-0119
או השאירו פרטים

  דיני תעבורה

  הגירה

  פלילי

  דיני עבודה

  הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 052-640-0119

  או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.