מהירות מופרזת 2018-09-06T18:27:45+03:00

נהיגה במהירות מופרזת, קנס על מהירות – עורך דין מהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת היא עבירת תנועה נפוצה ביותר. כאשר אדם נתפס נוהג במהירות מופרזת הוא צפוי להיקנס בסכום העולה ככל שהמהירות המותרת מעל החוק בתוואי שטח שונים עולה. בכל מקרה שמורה לו הזכות לבחור בברירת משפט אלא אם המהירות בה נתפס נהג מחייבת זימון לבית המשפט ללא אפשרות בחירה.

כיצד עורך דין עם ניסיון בהתמודדות עם תיקי מהירות מופרזת יכול לסייע?

עורך דין תעבורה עשוי להטיל ספק סביר במהימנותם של המכשירים שעל פיהם נמדדה המהירות המופרזת לכאורה. עם זאת חשוב לדעת כי לשופט נתון שיקול דעת שעל פיו הוא עלול לא רק להקל בעונש אלא להחמירו, לכן חשוב לבוא אל בית המשפט מיוצגים על ידי עורך דין תעבורה המכיר היטב את כל הפרוצדורות שבהן ניתן להיסמך לצורך קעקוע האשמה בנהיגה במהירות מופרזת והבאת ראיות התומכות בגרסה לפיה הנהג נסע במהירות המותרת או לכל המעט לא ניתן להוכיח למעלה מספק סביר כי נהג במהירות מופרזת.

נהיגה במהירות מופרזת, קנס על מהירות – עורך דין מהירות מופרזת

יש חשיבות לעיתוי הפנייה אל עורך דין במיוחד כאשר תשלום קנס הוא בבחינת "את הנעשה אין להשיב", ולאחריו אין עוד אפשרות לבקש לבטל את הדוח או להישפט בבית משפט. עורך דין עשוי להנחות אתכם כיצד לנהוג לאחר קבלת הדו"ח ולציין במשפט נקודות לזכותכם כגון, טעות בזיהוי כלי הרכב, כיול לא תקין של מד המהירות, חוסר מקצועיות וחוסר מיומנות של שוטר בהפעלת מכשיר המדידה ועוד. גם העדר הרשעות קודמות עשוי להוות משקל בהפחתת העונש.

לעיתוי הפנייה יש אפוא משקל חשוב, לא אחת מכריעה. פנייה לעורך דין לאלתר לפני שימוע או משפט עשוי לאפשר פעילות מהירה המאפשרת לנהג להימנע מפסילה מנהלית של הרישיון על ידי קצין משטרה.

התנועה בכביש היא במהותה דינאמית. הרכב נע כל העת בכביש שיש בו משתנים רבים העשויים להשפיע על אופן הנהיגה בכלל ועל מהירותה בפרט. בהינתן מצב מסוים, שבו, לדוגמה, נהג היה עד לתאונה וחילץ ממנה פצוע, הוא נסע בקטע כביש מסוים במהירות מופרזת כדי להאיץ את הבאתו והגעתו של הפצוע אל בית החולים הקרוב, שופט ודאי עשוי להתחשב במה שמכונה "נסיבות העניין". אלא שיש מצבים שבהם נהג עשוי להתקשות לנמק את הסיבה למהירות מופרזת וכאן נכנס לתמונה עורך דין תעבורה.

הוכחת ספק סביר לגבי נהיגה במהירות מופרזת ויכולת להביא ראיות לחוסר ביסוס האשמה לנהיגה כזאת היא מלאכה שעורך דין תעבורה ודאי מכיר היטב. רצוי ומומלץ להיעזר בשירותיו.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 052-640-0119
או השאירו פרטים

  דיני תעבורה

  הגירה

  פלילי

  דיני עבודה

  הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 052-640-0119

  או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.