פסילת רישיון 2018-10-14T14:01:04+00:00

פסילת רישיון, פסילת רישיון נהיגה – עו"ד תעבורה דמיטרי אניקין

 

מי מוסמך לפסול רישיון נהיגה ובאילו נסיבות?

על פי פקודת התעבורה, פסילת רישיון הנהיגה יכולה להתבצע כאשר יש לשוטר יסוד סביר להניח כי נהג עבר עבירה (לנגד עיניו) המצדיקה פסילה מנהלית. העבירות הללו יכולות להיות מעורבות בתאונת דרכים אשר נגרמה באשמת הנהג, נהיגה של נהג חדש ללא מלווה, נהיגה בשכרות או תחת השפעת סם.

פסילת רשיון נהיגה יכולה להתבצע על ידי שוטר בדרגת פקח ומעלה. השוטר חייב לתת לנהג, אשר זה עתה פסל את רישיונו, אישור על אודות נטילת הרישיון. אישור זה מהווה רישיון זמני שתקף עד למועד השימוע שייערך לנהג בתחנת המשטרה שאליה יוזמן.

מה העונש על נהיגה בזמן פסילה?

נהיגה בזמן פסילה עלולה לגרור עונש של הארכת תקופת הפסילה, קנס כספי ובמקרים מסויימים אף מאסר בפועל.

כיצד ניתן לבטל או לקצר את הפסילה המנהלית?

היות והשופט אשר דן בבקשת הערעור על הפסילה המנהלית לא יהיה השופט שידון בתיק, במידה ויוגש נגדכם כתב אישום, אין כל טעם לנסות לשכנע אותו לבטל את הפסילה על בסיס חומר הראיות, היות שהוא לא מוסמך לדון בו כלל. השיקול העיקרי ומבחינתכם הסיכוי היחיד לשכנע אותו הוא להוכיח כי אינכם מסוכנים לציבור בעת נהיגה ואינכם מסכנים את עצמכם במהלכה.

לאחר ייעוץ עם עורך דין תעבורה עליכם להגיש מסמכים לפקידת בית המשפט לתעבורה לבקשת הערעור. הדיון צריך להיערך בתוך זמן קצר ביותר מרגע הגשת הבקשה. לבית המשפט מוקנית סמכות לקצר או אף לבול כליל את הפסילה, בכפוף לעברו הנקי של המורשע, לתקפותו של חומר הראיות המצדיקות הפחתה בענישה או ביטולה ועוד.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 03-525-4313
או השאירו פרטים

Your browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

דיני תעבורה

הגירה

פלילי

דיני עבודה

צור קשר

הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 03-5254313

או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.