פסילת רישיון 2018-10-14T14:01:04+03:00

פסילת רישיון, פסילת רישיון נהיגה – עו"ד תעבורה דמיטרי אניקין

 

מי מוסמך לפסול רישיון נהיגה ובאילו נסיבות?

על פי פקודת התעבורה, פסילת רישיון הנהיגה יכולה להתבצע כאשר יש לשוטר יסוד סביר להניח כי נהג עבר עבירה (לנגד עיניו) המצדיקה פסילה מנהלית. העבירות הללו יכולות להיות מעורבות בתאונת דרכים אשר נגרמה באשמת הנהג, נהיגה של נהג חדש ללא מלווה, נהיגה בשכרות או תחת השפעת סם.

פסילת רשיון נהיגה יכולה להתבצע על ידי שוטר בדרגת פקח ומעלה. השוטר חייב לתת לנהג, אשר זה עתה פסל את רישיונו, אישור על אודות נטילת הרישיון. אישור זה מהווה רישיון זמני שתקף עד למועד השימוע שייערך לנהג בתחנת המשטרה שאליה יוזמן.

מה העונש על נהיגה בזמן פסילה?

נהיגה בזמן פסילה עלולה לגרור עונש של הארכת תקופת הפסילה, קנס כספי ובמקרים מסויימים אף מאסר בפועל.

כיצד ניתן לבטל או לקצר את הפסילה המנהלית?

היות והשופט אשר דן בבקשת הערעור על הפסילה המנהלית לא יהיה השופט שידון בתיק, במידה ויוגש נגדכם כתב אישום, אין כל טעם לנסות לשכנע אותו לבטל את הפסילה על בסיס חומר הראיות, היות שהוא לא מוסמך לדון בו כלל. השיקול העיקרי ומבחינתכם הסיכוי היחיד לשכנע אותו הוא להוכיח כי אינכם מסוכנים לציבור בעת נהיגה ואינכם מסכנים את עצמכם במהלכה.

לאחר ייעוץ עם עורך דין תעבורה עליכם להגיש מסמכים לפקידת בית המשפט לתעבורה לבקשת הערעור. הדיון צריך להיערך בתוך זמן קצר ביותר מרגע הגשת הבקשה. לבית המשפט מוקנית סמכות לקצר או אף לבול כליל את הפסילה, בכפוף לעברו הנקי של המורשע, לתקפותו של חומר הראיות המצדיקות הפחתה בענישה או ביטולה ועוד.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 052-640-0119
או השאירו פרטים

  דיני תעבורה

  הגירה

  פלילי

  דיני עבודה

  צור קשר

  הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 052-640-0119

  או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.