נקנסת על נהיגה במהירות מופרזת? העובדות שחשוב להכיר

נהיגה במהירות מופרזת מסוכנת. היא מסכנת את הנהג, את הנוסעים בכביש ואת הולכי הרגל החוצים אותו במעברי חצייה מוסדרים. קנס על מהירות הוא רק אחד מהעונשים. בכל מקרה נהיגה במהירות מופרזת מהווה עבירה (תקנה 54 לתקנות התעבורה).

קנסות בסכומים משתנים מושתים על הנוהגים במהירות מופרזת. בביצוע עבירות עד מהירות 40 ק"מש יותר מהמהירות המותרת בשטח עירוני ו- 50 קמ"ש בשטח בין עירוני ניתן לשלם אותם ובכך לצאת ידי חובה וניתן לבקש לערער עליה ולהישפט בפני שופט. מעבר למהירויות אלה, בהתאמה, נהג מחויב לעמוד לדין.

הסכומים על מהירות מופרזת הנעים בין ₪250 ל-₪1500 לא יחייבו, כמשוער, שבירת תכנית חיסכון אבל היות שפגיעה בכיס תמיד כואבת ותמיד מיותרת בהקשר זה, ודאי חשוב להקפיד על נהיגה במהירות המותרת.

העונש על נהיגה במהירות מופרזת

יש מצבים, שבהם העונש לא נקבע רק על פי מספר הקילומטרים של החריגה מהמהירות המרבית המותרת אלא מתוצאות הנהיגה במהירות מופרזת, בעיקר כאשר הנהג גורם לתאונה בכלל ולתאונה עם נפגעים בפרט. או אז הוא עלול להיות מואשם בעבירות כגון גרימת מוות ברשלנות ואף בהריגה. העונש יינתן אפוא על פי החמורה מבין העבירות. אבל לבד מהקנס – רישיונו של מי שנתפס נוהג במהירות מופרזת עלול להישלל לאלתר לשלושים יום (אקט מנהלי) המשבית אותו עד לבירור העניין.

כיצד עורך דין יכול לסייע?

היות שאכיפת מהירות מופרזת נעשית על ידי אמצעים אחדים המודדים מהירות ובהם: מצלמות מהירות בדרכים מרכזיות, ניתן לא רק להטיל ספק בממצאים המתקבלים מהן אלא להוכיח במקרים מסוימים כי המכונית שנלכדה על ידי המצלמה נוהגת במהירות מופרזת כלל אינה מכונית של הנהג המואשם בה. מלאכת ההוכחה מוטלת על כתפיו של עורך דין תעבורה. סיוע חשוב עשוי להינתן על ידי עורך דין מנוסה שייתן משקל לנסיבות אישיות מקלות המצדיקות הקלה בענישה. עורך דין מנוסה יוכל לקצר את משך זמן הפסילה המנהלית שמוטלת במקרים מסוימים על נהג שנתפס נוהג במהירות מופרזת או אף לבטלה כליל.

כדאי לקרוא גם:  הייתם מעורבים בתאונת דרכים? ייתכן ואתם זכאי לפיצוי

קיימת אפס סובלנות לנהיגה מסוכנת שמסכנת חיים של אנשים. כאשר נהיגה במהירות מופרזת נובעת משתייה או כאשר הנהג מצוי תחת השפעת סם, הענישה עלולה להיות מחמירה ביותר. ככל שקשה למצוא על פניה נסיבה מקלה להפחתת עונש, כך גובר הצורך בשכירת שירותיו של עורך דין תעבורה, כדי שיעשה את הלא ייאמן כי ייתכן עבורכם ויחלץ אתכם בעונש מופחת בלבד.

2018-07-05T15:56:15+03:00 אפריל 30th, 2017|מידע מקצועי|0 Comments