שלילת רישיון נהג חדש

נהג חדש נדרש להיות זהיר יותר, ולהימנע בהקפדה יתרה מביצוע עבירות תנועה מסוג "עבירות חמורות". במידה ונהג חדש מורשע בביצוע עבירות מסוג זה הדבר עשוי להביא לשלילת רישיונו. לצד שלילת הרישיון, במרבית המצבים יידרש הנהג בביצוע מחודש של מבחני הנהיגה, הן התאורטיים והן המעשיים, והוא יוגדר לאחר קבלת רישיונו שוב כנהג חדש. במידה ומצאת עצמך עומד בפני שלילת רישיון נהג חדש, חשוב שתפנה כמה שיותר מהר אל עורך דין מומחה בדיני תעבורה. משרדנו מייצג נהגים בסטאטוס נהג חדש אשר עברו עבירות תנועה מכל סוג וזקוקים לייצוג משפטי.

מי הוא נהג חדש

החוק מגדיר נהג כ"נהג חדש" לתקופה של שנתיים המיום בו קיבל הנהג את רישיון הנהיגה. הגדרה זו תקפה עבור רישיון לרכב פרטי, רישיון לאופנוע, רכב מסחרי, או כל רכב הדורש הוצאה של רישיון. בהתאם לחוק, על נהג חדש לשאת ברכבו שלט אשר מגדיר אותו כנהג חדש. כמו כן, נהג חדש נדרש בליווי של נהג וותיק, וקיימת הגבלה על כמות הנוסעים אשר מותר לו להסיע ברכבו. במידה וגיל הנהג צעיר מ- 24, יוגדר נהג זה כ"נהג חדש צעיר".

מה הם עבירות תנועה חמורות

החוק מגדיר רשימה של עבירות כ"עבירות חמורות" לעניינן נהג חדש. בין העבירות ניתן למנות את העבירות הבאות: נהיגה ללא מלווה (אלא אם מלאו לנהג 24 שנים), שימוש ברכב משם ביצוע של עבירה, נהיגה במהירות מופרזת, אי מתן זכות קדימה כפי שנדרש בחוק, חוסר עצירה לפני מסילת רכבת, עקיפה מסוכנת שלא כחוק, ביצוע עבירה מסוג תעבורה אשר גרמה להיווצרות של תאונת דרכים, הימנעות מדיווח על תאונת דרכים, נהיגה בשכרות, נהיגה בהשפעת סם מסוכן וכדומה.

 

מתי כדאי להיוועץ עם עורך דין

בסיטואציה בה נתפסתם עוברים עבירת תנועה, וקיבלתם דוח אשר דורש מכם להתייצב בבית המשפט, או במקרה והחלטתם לבחור ולהישפט בגין דוח שקיבלתם, חשוב כי לא תנסו לייצג את עצמכם. שלילת רישיון נהג חדש עשויה להיגזר עליכם, גזירה אשר קשה מאוד להתמודד איתה. משרדנו אשר מתמחה בייצוג של נהגים חדשים אשר מואשמים בביצוע עבירות תנועה חמורות יוכל לספק לכם עורך דין מקצועי, אשר יפעל להטיב עם מצבכם. צמצום הנזקים משמעותי ביותר באם רישיונכם נמצא בסיכון, או אם קיבלתם קנס כספי ו/ או נקודות, בגין העבירה שבה הואשמתם. התייעצות עם עורך דין מומחה לדיני תעבורה היא דבר אשר לא מומלץ להמתין איתו לשלבים מתקדמים. עורך דין יוכל לייעץ לכם כיצד לפעול, וינחה אתכם בכל שלבי התהליך.

כדאי לקרוא גם:  הייתם מעורבים בתאונת דרכים? ייתכן ואתם זכאי לפיצוי

החמרה עם נהגים חדשים

מטבע הדברים, החוק רואה החומרה יתרה נהגים חדשים אשר עוברים עבירות תנועה. רמת המסוכנות של נהגים אלו גבוהה על פי החוק, ולכן גם הענישה בהתאם. אם הואשמת בביצוע עבירה והנך נהג חדש, פנה בהקדם לקבל ייעוץ משפטי.

2017-07-04T16:16:28+03:00 פברואר 25th, 2017|מידע מקצועי|0 Comments