שלילת רישיון נהיגה 2018-07-05T18:09:21+03:00

שלילת רישיון | שלילת רישיון נהיגה

בשל ההחמרה הניכרת אשר חלה באכיפת חוקי התנועה ובמדיניות ה"אפס סובלנות" כלפי עברייני תנועה, משרד הרישוי שולל את רשיונם של נהגים במקרים רבים לתקופות זמן בלתי מבוטלות.

באילו מקרים שוללים רישיון נהיגה?

שורה של עבירות תנועה, אשר המחוקק מגדיר אותן כחמורות ביותר, עלולות לגרום לשלילת הרישיון ובהן:

בית המשפט מחויב לשלול את רישיונו של נהג שהורשע בשנתיים האחרונות לפחות בשתיים מרשימת העבירות ברשימה  לתקופה של חודשיים לכל הפחות. יש עבירות חמורות מספיק כדי לגרום לשלילת רישיון לשלושה חודשים גם כאשר נהג ביצע "רק" עבירה אחת, כגון גרימת תאונה עם נפגעים.

מי מוסמך לשלול רישיון נהיגה?

החוק מסמיך שלושה גופים לשלול רישיון נהיגה: משטרה, משרד הרישוי ובית משפט. מיותר להכביר מלים על הקושי הרב שמערים על נהג מצב, שבו נשללת ונמנעת ממנו האפשרות לנוע ממקום למקום, קל וחומר עבור נהגים שרכבם משמש להם את האמצעי החשוב ביותר לפרנסה.

מה ההשלכות של שלילת רישיון?

נהג שזקף לחובתו 36 נקודות או יותר – רישיונו יישלל לתקופה של שלושה חודשים. חידוש הרישיון מותנה בביצוע קורס נהיגה נכונה ומבחן עיוני (תיאוריה). חשוב לציין, כי תקופת צבירת הנקודות היא שנתיים, אבל עם במהלכן נצברו 22 נקודות או יותר לחובת הנהג, משך הצבירה יוכפל ויעמוד על ארבע שנים.

כיצד עורך דין תעבורה יכול לסייע?

עורך דין תעבורה הבקיא בפרקטיקה השיפוטית בתחום, יוכל לדאוג עבורכם לייצוג הולם ובמידת האפשר לסייע לכם באופנים שונים: לערער על שיקול הדעת של השוטר, לבסס טיעון להפחתת נקודות, ביצוע אמצעי תיקון כל שהוא שאתם מחויבים בו כנהגים שרישיונם נפסל מוקדם יותר מהקבוע בחוק ובכך להפחית נקודות, לערער על אופן חישוב הנקודות  ביחס לתקופת הצבירה, הגשת בקשה להישפט בגין עבירה פחות חמורה, בקשה להמרת אמצעי תיקון כל שהוא באמצעי תיקון אחר ועוד.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, חייגו עכשיו 052-640-0119
או השאירו פרטים

  דיני תעבורה

  הגירה

  פלילי

  דיני עבודה

  הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורך הדין דמיטרי אניקין בטלפון 052-640-0119

  או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.